powrót
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
sandomierz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji sandomierskiej → Gra o miasto
Gra o miasto  
To była ostra rywalizacja Piotr Duma

Gra o miasto przejdź do galerii

W różnych punktach miasta toczyła się ostra gra o Tarnobrzeg.

Piotr Duma

|

GOSC.PL

dodane 14.09.2015 16:50
0

Po raz trzeci Gimnazjum nr 3 im. kpt. Józefa Sarny w Tarnobrzegu, z okazji uroczystości upamiętniających jego patrona, zorganizowało Grę Miejską.

- Od trzech lat świętu naszej szkoły towarzyszy Gra Miejska. W tym roku rozgrywana była pod hasłem „Magiczne miejsca” - mówi Bogusława Jasińska, dyrektor szkoły. - Jak co roku, już w czerwcu rozesłaliśmy do wszystkich tarnobrzeskich szkół informacje o zasadach zabawy. Dlatego placówki, które zgłosiły swój akces, miały kilka miesięcy na przygotowanie się. Główny cel gry to poznawanie historii miasta, ludzi związanych z historią Tarnobrzega, a także patronów naszych ulic. W tym roku dodatkowo postawiliśmy na „magiczne miejsca”, które otacza jakiś woal tajemnicy, niezwykłości.

Uczestnicy musieli zatem odnaleźć m.in. Zamek w Dzikowie, klasztor ojców dominikanów, Cmentarz Wojenny i ławeczkę Jana Słomki, gdzie czkały na nich dodatkowe polecenia. Były więc zadania historyczne, geograficzne, matematyczne, wykresy, diagramy, krzyżówki. Wszystko po to, by urozmaicić i może czasami zaskoczyć graczy.

- Gra Miejska jest również doskonałą okazją do promowania tradycji Tarnobrzega - mówiła dyr.Jasińska. - W tym roku świętu naszego patrona towarzyszył ponadto konkurs fotograficzno-literacki, polegający na zilustrowaniu odpowiednią fotografią fragmentów utworów tarnobrzeskich poetów. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami.

Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, iż w kategorii szkół podstawowych najlepiej wypadli uczniowie SP nr 9, w kategorii gimnazjów - Gimnazjum nr 3, zaś szkół ponadgimnazjalnych - Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika. Nagrody dla zwycięzców wręczyli przedstawiciele władz miasta, m.in. zastępca prezydenta miasta Józef Motyka.

- Taka gra jest dla nas świetną zabawą. Poza tym mieliśmy kilka miesięcy na przygotowanie się do niej. Na dodatek konkurs wymusza bieganie, więc też szlifowaliśmy formę sportową. Większych trudności z rozgryzieniem zadań nie mieliśmy, choć nad kilkoma mocno się zastanawialiśmy - opowiada Agnieszka Dzierzkowska, reprezentująca zwycięską drużynę LO im. M. Kopernika. - Należało na przykład rozpoznać trzy osoby przedstawione na zdjęciach lub podać funkcje, jakie dane postaci sprawowały. Dzięki takiej grze można dowiedzieć się więcej o mieście, w którym mieszkamy, poznać mało znane fakty i ciekawostki. Poza tym jesteśmy drużyną, więc musieliśmy ze sobą mocno współpracować. No i oczywiście z naszym opiekunem, który musiał wykazać się dobrą kondycją fizyczną, gdyż każdy z nas jest sportowcem, więc całą trasę pokonaliśmy biegnąc - śmieje się Agnieszka.

1 / 1
Tarnobrzeska gra miejska

WIARA.PL DODANE 14.09.2015

Tarnobrzeska gra miejska

​Gimnazjum nr 3 im. kpt. Józefa Sarny w Tarnobrzegu zorganizowało po raz trzeci Grę Miejską. Zdjęcia: Piotr Duma  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GIMNAZJUM NR 3 W TARNOBRZEGU
  • GRA MIEJSKA

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Stań z podniesioną głową! Rozmowa z ks. Michałem Kossowskim o czekaniu na powtórne przyjście Mesjasza
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA