Nowy numer 47/2020 Archiwum

Święto karpia

Uroczystości „Dnia Karpia Królewskiego” w gminie Potok Wielki rozpoczęły się Mszą św. w kaplicy w Osówku.

Odprawili ją wspólnie księża Krzysztof Woźniak i Krzysztof Lipski. Potem było wspólne świętowanie połączone z zawodami i konkursami.

- Dzień Karpia Królewskiego to specyficzne dożynki karpiowe i wspaniała okazja do promowania nie tylko gminy Potok Wielki, ale i całej Lubelszczyzny. Staramy się połączyć działania producentów ryb niezależnie od położenia administracyjnego, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał i zasoby naturalne tego rejonu - powiedział Jerzy Pietrzyk, wójt Gminy Potok Wielki.

- Ideą imprezy jest zareklamowanie rodzimych produktów oraz przedstawienie oferty wypoczynku na łonie natury. Jednocześnie upowszechnienie walorów gminy poprzez gospodarstwa agroturystyczne i rybackie, produkty lokalne i regionalne oraz artystyczną i społeczną działalność mieszkańców - dodała Marta Cymerman z UG w Potoku Wielkim.

Zawody wędkarskie o puchar marszałka Województwa Lubelskiego wygrał Zbigniew Gajewski, przed Stanisławem Zającem i  Wiesławem Kutyłą.

W konkursie na regionalną potrawę z kolei, w kategorii „karp wędzony”, najlepszym okazał się Dariusz Pelc, karpia smażonego najlepiej przyrządził Łukasz Brzozowski, a karpia faszerowanego - Anna Abram.

Najsmaczniejszy deser z leśnych owoców przygotowała firma Heszku Henryk Szkuat natomiast nalewkę - Angelika Powęska.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama