Nowy numer 43/2020 Archiwum

W hołdzie ojcu

„Modlitwa, która dotyka Ojczyzny” to słowno - muzyczny koncert poświęcony ojcu św. Jana Pawła II - Karolowi.

Koncert odbył się w klasztorze braci mniejszych kapucynów w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola - Rozwadów. W roli ojca wystąpił stalowowolanin, aktor Maciej Zakościelny. Zaprezentowali się również  artyści scen lubelskich: Dorota Szostak-Gąska (sopran), Jakub Gąska (tenor), Zygmunt Skwierz (trąbka) oraz  Agnieszka Schulz - Brzyska ( fortepian). Koncert prowadził oraz grał na organach Robert Grudzień.

- Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża - Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców. Był już koncert poświęcony jego mamie. Dziś skupimy się na tacie. Towarzyszył on synowi przez wiele lat, przygotowując go do życia w świętości. Koncert to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna. Publiczność usłyszy utwory patriotyczne i  sakralne w najlepszym wykonaniu - powiedział Robert Grudzień, muzyk i organizator koncertu.

Koncertowi towarzyszył wykład Bogusława Szwedo, dziennikarza radia Leliwa,  pt. "Rozwadowianie w walce o Niepodległość Polski XX wieku".

Premiera koncertu odbyła się 15 sierpnia w klasztorze Cystersów w Jędrzejowie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w Dzień Wojska Polskiego oraz rocznicę bitwy warszawskiej, nazywanej także cudem nad Wisłą.
 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama