GN 28/2018 Archiwum

Historyczna chwila

200 liczy kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Raniżowe. Rocznicowe obchody, połączone z parafialnym odpustem, już w najbliższy weekend.

W sobotę rozpocznie je Msza św. pod przewodnictwem sandomierskiego ordynariusza bp Krzysztofa Nitkiewicza, który też poświęci figurę Matki Bożej wraz z pamiątkową tablicą - dar parafian na 200  - lecie świątyni. Następnie jej uczestnicy oraz zaproszeni goście, w tym 125 księży,  w asyście orkiestry z Komorowa oraz grup działających przy parafii, przejdą na stadion sportowy, gdzie między innymi wystąpi Tomek Kamiński wraz z zespołem. Niedziela z kolei będzie miała biesiadny charakter a na raniżowskim stadionie zaprezentują się  zespoły: Mazurzanie, Wolanie, Lesiaki a na taneczny spektakl zaprasza Zespół Pieśni i Tańca Rudki. Organizatorami tych dwudniowych obchodów są parafia, Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Gminy Raniżów.

- Przygotowania duchowo - materialne do jubileuszu rozpoczęliśmy ponad rok temu. Natomiast od Zwiastowania Matki Bożej, czyli od 21 marca tego roku, aż do parafialnego odpustu wierni podjęli się odmawiać ciągły Różaniec. Przygotowujemy księgę, w której wpisane zostaną osoby, które w ten Różaniec się włączyły. Księga ta zostanie wręczona ordynariuszowi podczas procesji darów - powiedział proboszcz raniżowskiej parafii ks. Bogdan Piekut (25 z kolei proboszcz tej parafii). Odnowiono także kościół, który zyskał nową elewację, zagospodarowano otoczenie. (Na to udało się proboszczowi pozyskać unijne pieniądze). Wewnątrz odrestaurowano ołtarz główny i dwa ołtarze boczne. Parafię czeka jeszcze malowanie świątyni i ułożenie nowej posadzki.

W jubileuszowe obchody mocno włączyło się Stowarzyszenie Gminy Raniżów. -  Pozyskaliśmy pieniądze z gminy, by finansowo wesprzeć tę uroczystość. Za nasze środki z kolei drukowaliśmy zaproszenia, ulotki, przygotowaliśmy banery. Razem zaś z GOKSiR organizujemy część kulturalną jubileuszu - powiedział Łukasz Bis, prezes stowarzyszenia.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma