Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spowiedź u o. Pio

W Stalowej Woli powstaje Centrum Miłosierdzia Bożego. Jest szansa, iż jeszcze w tym roku odbędzie się tutaj pasterka.

- Papież Franciszek ogłosił 2015 rokiem miłosierdzia. My zaś, nie wiedząc przecież że tak się stanie, budujemy kościół i  Centrum Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II - powiedział ks. Marian Balicki, proboszcz parafii św. Floriana w Stalowej Woli.  25 października br. o godz. 12.15 ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz wmuruje kamień węgielny w powstającym w Stalowej Woli kościele i Centrum Miłosierdzia Bożego. Świątynia, w stanie surowym oczywiście, jest już prawie gotowa; stoją mury, położony jest dach. Teraz trzeba podłączyć wszystkie media. W następnej kolejności ocieplić i otynkowanie obiekt. Obecnie pracownicy wykonują główne wejście do świątyni od strony Osiedla Centralnego. Świątynia Miłosierdzia Bożego będzie miała blisko 800 m. kw. powierzchni. - W obecnych czasach nie powierzchnia jest jednak najważniejsza lecz wygoda - wygodne ławki, klimatyzacja, brak ścisku w kościele. Będzie także przestronna kaplica spowiedzi, której chcemy dać imię św. Ojca Pio - dodaje proboszcz.

W obszernych piwnicach natomiast parafia zorganizuje Centrum Miłosierdzia Bożego. Będzie tam sala na spotkania, oratorium, sala modlitewna i dla młodzieży, biblioteka, świetlica, kotłownia oraz zaplecze magazynowe. Może powstanie również kawiarenka serwująca między innymi papieski kremówki…

Stary kościół, pierwszy jaki został wzniesiony w Stalowej Woli, oczywiście pozostanie. Został gruntowanie odrestaurowany. Będą tam odbywać się na przykład śluby. W przyszłości ma być to kościół wieczystej adoracji, jeśli taka będzie wola sandomierskiego ordynariusza.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama