Nowy numer 43/2020 Archiwum

Boisko z bieżnią

Centrum sportowo - rekreacyjne wybudowano w Nowosielcu, w gminie Nisko. Jest to baza sportowa przy miejscowym Zespole Szkół.

Z profesjonalnego zaplecza do uprawiania różnych sportów mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy Nowosielca i sąsiednich Kończyc.

– Uważam, że pod względem sportowo  -rekreacyjnym oświata w niżańskiej gminie jest już bardzo dobrze rozwinięta . W minionych latach powstały boiska wielofunkcyjne, Orliki, a praktycznie każda szkoła została doposażona lub doinwestowana w obiekty sportowe. Ostatnią sportową pustynią był właśnie Nowosielec, ale i tutaj sytuacje radykalnie się zmieniła. Wybudowano bowiem stadion z pełną infrastrukturą. Trzeba zaznaczyć, że jest to jedyny stadion, który ma bieżnię. Celowo tak zrobiliśmy, ponieważ chodziło nam o zachęcenie młodzieży do uprawiania lekkoatletyki– podkreślił  burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimek.

W ramach zadania pt. „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Nowosielcu” wykonano kilkusetmetrową bieżnię o tartanowej nawierzchni z trzema torami do biegania, trawiaste boisko i ogrodzenie. Pomyślano również o kibicach oraz o użytkownikach boiska. Dla pierwszych postawiona została trybuna, dla drugich - kontenerowa szatnia. Z kolei dzieci mają do dyspozycji duży plac zabaw, na którym znalazły się między innymi piaskownica, karuzela, huśtawki, zjeżdżalnia i drabinki. Inwestycja kosztowała ponad 660 tys. zł. i została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich kwotą 300 tys. zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama