Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wizytówka osiedla

Jedyny w Nisku żłobek został poddany termomodernizacji. Niżańska gmina sukcesywnie poprawia infrastrukturę swojej oświatowej bazy.

Nowoczesna elewacja, nowy dach i estetyczne tereny zielone - to tylko niektóre z efektów tego przedsięwzięcia. Żłobek Miejski to jeden z ostatnich obiektów tej bazy, który dołączył do grona nowoczesnych i przyjaznych energetycznie budynków.

Realizacja tej inwestycji kosztowała blisko 400 tys. zł. Za te pieniądze przeprowadzono między innymi roboty rozbiórkowe, docieplono ściany,  wyremontowano dach, wiatę śmietnikową, schody zewnętrzne, kominy wentylacyjne,  taras, zadaszenia nad wejściami, drogi i chodniki oraz wymieniono stolarkę drzwiową. Zamontowano także zewnętrzną markizę, przeprowadzono konserwację placu zabaw oraz doposażono go w nowe elementy, pojawiły się nowe nasadzenia drzew i krzewów.

- Termomodernizacja już przyczyniła się do znacznego zmniejszenia ubytków ciepła w całym budynku, co bezpośrednio wpłynęło na zwiększenie komfortu uczęszczających do placówki najmłodszych mieszkańców Niska. Poprawie uległa również estetyka samego obiektu, infrastruktury wokół niego oraz ogrodu, dzięki czemu żłobek stanowi dziś wizytówkę osiedla -– powiedział Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Aby zakończyć proces termomodernizacji, gmina ma jeszcze w planie poddać mu jeszcze szkołę w Nowosielcu oraz Zespoł Szkół nr 3 w Nisku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma