Były muzyka, rękodzieło, zielarstwo i naturalnie tradycyjne regionalne jadło, do którego serwowano lecznicze nalewki.
W Nowej Dębie odbyły się XV Prezentacje Zespołów Folklorystycznych pn. „Mieć jak rzeka swoje źródło”. Już po raz 15. mieszkańcy miasta mieli okazję posłuchać pieśni i zobaczyć tańce ludowe w wykonaniu zaproszonych zespołów, które w ten sposób prezentują swój dobytek folklorystyczny, kultywują tradycję i rozsławiają swój region. Na tegorocznym przeglądzie zaprezentowali się: Kapela Ludowa „Raniżowanie” z Raniżowa, Zespół Śpiewaczy „Atrakcja” z Huty Nowej, Zespół Śpiewaczy „Cyganianki" z Cyganów wraz z Kapelą „Lasowiacy”, Kapela Ludowa z Huty Komorowskiej, Zespół Śpiewaczy „Dwikozianie” z Dwikozów, Zespół Śpiewaczy „Kalina” z Zapolednika i Nowego Grębowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie” działający w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.
Oto, co można wyczarować szydełkiem Archiwum SOK Prezentacjom towarzyszył kiermasz rękodzieła artystycznego i sztuki ludowej. Do tegorocznej edycji zaproszono: Koło Pszczelarzy w Nowej Dęby, Teresę Walską wykonującą przedmioty z wikliny papierowej, Janinę Piechotę wyczarowującą kwiaty z bibuły, Ewę Ochat parającą się zielarstwem, Jerzego Łysikowskiego wytwarzającego nalewki, Annę Kopeć - specjalistkę od decoupage oraz Urszulę Rębisz i Annę Hawro, które prezentowały cudeńka wykonane szydełkiem.
Wzorem lat ubiegłych, zaproszone zespoły i twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, jak i serca lasowiackie po raz kolejny przygotowane przez nowodębskiego artystę Piotra Adamczyka. Nie zabrakło również stoiska degustacyjnego, gdzie można było posilić się potrawami regionalnymi, które cieszyły się wielkim powodzeniem wśród uczestników tegorocznej imprezy.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali: Wiesław Ordon - burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Tadeusz Łącz - prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Cygany, Stanisław Skimina - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu oraz Krystian Rzemień - dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.