Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wytańczyć marzenia

Na scenie Katolickiego Domu Kultury odbyła się trzecia edycja Konkursu Tańca dla Osób Niepełnosprawnych. Swoje tańce zaprezentowało sześć zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W festiwalu tańca wzięły udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz w zajęciach w Środowiskowych Domach Samopomocy. Podczas występów artyści zaprezentowali różnorodne tańce oraz układy choreograficzne. Jury oraz publiczność oklaskiwali nie tylko popisy taneczne, ale także wyszukane i oryginalne stroje. – Taniec dla tych osób jest wspaniałą formą wyrażania emocji oraz uczuć. Jest to także sposób wykazania czasem może ukrytych czy zapomnianych zdolności. Tańcząc, chcą przekazać to, co najpiękniejsze – podkreśla Agnieszka Kobiałka, współorganizator turnieju.

Jury oceniało wartość artystyczną, umiejętności taneczne oraz choreografię występów. W turnieju zwyciężył zespół z Woli Jachowej przez grupą z ŚDS w Spiach oraz taneczną ekipą z ŚDS w Kielcach przy ul. Miodowej. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki, zaś pozostałe zespoły taneczne dyplomy i wyróżnienia. Poza turniejem wystąpił zespół taneczny z ŚDS w Sandomierzu oraz wokalista Radosław Bidas. W turnieju wystąpiły zespoły z ŚDS w Kleczanowie, ŚDS w Spiach, SDS w Woli Jachowej, ŚDS w Kielcach, z Tarłowa i Stykowa.

Występy festiwalowe   Występy festiwalowe
Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Występy festiwalowe   Występy festiwalowe
Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama