Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wytańczyć marzenia

Na scenie Katolickiego Domu Kultury odbyła się trzecia edycja Konkursu Tańca dla Osób Niepełnosprawnych. Swoje tańce zaprezentowało sześć zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W festiwalu tańca wzięły udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz w zajęciach w Środowiskowych Domach Samopomocy. Podczas występów artyści zaprezentowali różnorodne tańce oraz układy choreograficzne. Jury oraz publiczność oklaskiwali nie tylko popisy taneczne, ale także wyszukane i oryginalne stroje. – Taniec dla tych osób jest wspaniałą formą wyrażania emocji oraz uczuć. Jest to także sposób wykazania czasem może ukrytych czy zapomnianych zdolności. Tańcząc, chcą przekazać to, co najpiękniejsze – podkreśla Agnieszka Kobiałka, współorganizator turnieju.

Jury oceniało wartość artystyczną, umiejętności taneczne oraz choreografię występów. W turnieju zwyciężył zespół z Woli Jachowej przez grupą z ŚDS w Spiach oraz taneczną ekipą z ŚDS w Kielcach przy ul. Miodowej. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki, zaś pozostałe zespoły taneczne dyplomy i wyróżnienia. Poza turniejem wystąpił zespół taneczny z ŚDS w Sandomierzu oraz wokalista Radosław Bidas. W turnieju wystąpiły zespoły z ŚDS w Kleczanowie, ŚDS w Spiach, SDS w Woli Jachowej, ŚDS w Kielcach, z Tarłowa i Stykowa.

Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych   Występy festiwalowe
Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych   Występy festiwalowe
Konkursu tańca dla osób niepełnosprawnych
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma