Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zagraniczne tournée

Zespół Pieśni i Tańca "Racławice" z Katolickiego Domu Kultury "Arka" wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu "Tańcząc wokół Toroneos" w Neos Marmara w Grecji.

Na festiwalu Polskę reprezentowały dwie grupy - Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki” z Raniżowa i Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”. Podczas festiwalowego konkursu zespół „Racławice” zaprezentował przed licznie zgromadzoną publicznością trzy tańce: suitę pieśni i tańców lubelskich w strojach regionalnych oraz poloneza i mazura w strojach kontuszowych.

- Nasze narodowe stroje wzbudzały duże zainteresowanie i podziw, a dynamika tańców została nagrodzona dużym aplauzem - komentowała Anna Dybka, opiekunka zespołu.

Młodzi tancerze czas pobytu w Grecji wykorzystali także na wypoczynek i zwiedzanie ciekawych miejsc. Uczestniczyli między innymi w rejsie po Zatoce Termajskiej oraz zwiedzili Belgrad, stolicę Serbii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma