Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z książką na walizkach

W ramach akcji o takim tytule do Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli przyjechał Paweł Wakuła, ilustrator i autor książek dla dzieci.

Pisarz i rysownik spotkał się z uczniami czterech klas ze stalowowolskich szkół podstawowych. - Pisanie książek dla dzieci to taka moja zabawa. Dla najmłodszych pisuję od 20 lat, ale prawdziwymi testerami mojej twórczości są te dzieciaki, które przychodzą na spotkania autorskie. Takie, jak to w Stalowej Woli – stwierdza Paweł Wakuła.

W stalowowolskiej bibliotece ten znany ilustrator opowiadał między innymi o swojej najnowszej książce pt „Jagiełło pod… prysznicem”. – To moja pierwsza, ale nie ostatnia książka historyczna. Zawsze lubiłem historię, więc to musiało się tak skończyć. Ale ta książka, oprócz tego, że jest historyczna – jest także zabawna. Bo przecież jestem humorystą – dodał Paweł Wakuła.

„Z książką na walizkach” to akcja Wydawnictwa Literatura promująca czytelnictwo wśród najmłodszych. Dla wielu dzieci jest to często pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja na unikatową dedykację. I tak też było w MBP - po części oficjalnej spotkania każde dziecko mogło liczyć na autograf Pawła Wakuły, a w książkach rysował dzieciakom zabawne rysunki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama