Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tajemnicza walizka

Pan Zbigniew przyjechał do Tarnobrzegu ze swoją tajemniczą walizką, na której widniał napis "Teatrzyk jak się patrzy".

Co kryło się w walizce, dowiedziały się dzieci z Przedszkoli nr 2, 3 i 5, które przyszły do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka na spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą. Ale zanim poznały jej zawartość, zapoznały się z gościem i dowiedziały się, kim jest.

Zbigniew Dmitroca to autor bajek, powiastek, opowiadań, a nawet podręczników dla przedszkolaków; jest również redaktorem zbioru wierszy, w którym zamieszczony został m.in. utwór Stanisława Jachowicza. Słysząc tę informację, maluchy z przedszkola noszącego imię poety aż wyprostowały się z dumy.

Wreszcie nadszedł magiczny moment i pan Zbigniew otworzył swoją magiczną walizkę, z której wyjął piękne, tekturowe zwierzęta, ptaki i rośliny. Ponieważ stanowił jednoosobowy zespół teatralny, to ku uciesze słuchaczy o pomoc prosił dzieci, które dzielnie trzymały tekturowe postacie. A czego tu nie było... Sowy, zające, koty, osiołki, koguciki, oset, a nawet czosnek. Każdej prezentacji towarzyszył zabawny wiersz z morałem. Wiele radości dzieciom sprawiły także wierszowane zagadki, które nie okazały się trudne. Naturalnie na zakończenie spotkania posypał się grad pytań, na które autor bardzo chętnie odpowiadał.

Zbigniew Dmitroca, to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, dramaturg, satyryk, poeta, mający na swoim koncie ponad 30 książek. Swoją twórczością bawi, pobudza wyobraźnię, a czasem nawet i bulwersuje. Spotkanie z pisarzem tarnobrzeska biblioteka zorganizowała na zakończenie akcji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma