Nowy numer 47/2020 Archiwum

Najważniejsza jest rodzina

„Rodzina to szczęście, miłość i bogactwo” – z takimi hasłami szli mieszkańcy miasta w Marszu dla życia i rodziny. Ci mali i ci starsi, rodzice, dziadkowie, znajomi i przyjaciele. Ostrowiec znalazł się na mapie około 140 miast, przez które przeszły Marsze.

-Chcemy zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku do ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominamy wspólnie, że wartości  te są niepodważalnym fundamentem ładu społecznego i pomyślności każdego człowieka. - mówili Małgorzata i Grzegorz Krysowie organizatorzy Marszu.

Marsz wyruszył z Rynku i przeszedł ulicami: Radwana, Polną i Mickiewicza, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod batutą Jerzego Kłonicy. Platforma samochodowa zgromadziła najmłodszych, którzy wraz z ks. Michałem Powęską śpiewali radosne piosenki chwalące życie i rodzinę.  Uczestnicy nieśli ze sobą kolorowe kwiaty i balony. Finał Marszu nastąpił w Parku Miejskim, gdzie rozpoczął się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zabawę otworzył wspólną modlitwą ks. Jan Sarwa. Na rodziny czekało mnóstwo atrakcji, konkursów, gier i zabaw oraz pokazów. Na scenie cały czas odbywały się występy artystyczne oraz rozstrzygnięto konkursy: plastyczny i fotograficzny skierowane do uczniów ostrowieckich szkół i przedszkoli.  Festynowi towarzyszyła dobra zabawa i wspólne grillowanie. Organizatorem Marszu i Festynu był Społeczny Komitet złożony z  przedstawicieli różnych środowisk, wspólnot, instytucji oraz dziekan dekanatu Ostrowiec oraz parafia pw. św. Michała Archanioła.

Ostrowiecki Marsz dla życia i rodziny   Ostrowiecki Marsz dla życia i rodziny
A. Mroczek
Ostrowiecki Marsz dla życia i rodziny   Ostrowiecki Marsz dla życia i rodziny
A. Mroczek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama