Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biegali za wiedzą

Dzięki wspólnej akcji Muzeum Regionalnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli młodzi ludzie mają okazję poznać historię miasta.

Anna Garbacz z Muzeum Regionalnego przeprowadziła w bibliotece i na wystawie przed budynkiem Biblioteki Międzyuczelnianej ciekawe lekcje z młodzieżą. Na początek z zajęć skorzystało 5 klas z PSP nr 7. Najpierw prowadząca zajęcia przybliżyła powstanie miasta, okraszając swoją prelekcję ciekawymi, nierzadko zabawnymi historiami związanymi z budową Stalowej Woli i Zakładów Południowych. Następnie młodzi ludzie historię Stalowej Woli odkrywali już sami, otrzymali bowiem zestawy pytań, a odpowiedzi na nie szukali na wystawie, jaką Muzeum Regionalne prezentuje na skwerze przed biblioteką.

- To były bardzo aktywne lekcje historii, młodzi ludzie z pasją szukali informacji o Stalowej Woli na wystawie. Angażowali nie tylko umysł, ale i ciało, niektórzy zdobywając wiedzę wręcz za nią biegali. Zaskoczyło mnie jednak to, że wielu młodych nie zna dawniej charakterystycznych miejsc Stalowej Woli. Na przykład były trudności ze wskazaniem lokalizacji bloku przy ul. Narutowicza. Starsi mieszkańcy miasta nie mają z tym problemów, ale najwyraźniej ci młodsi tamtędy raczej nie chodzą - podsumowała lekcje A. Garbacz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama