Nowy numer 49/2023 Archiwum

Przełamać opór

I Powiatowy Konkurs Fizyczny dla Gimnazjalistów odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Wzięło w nim udział 19 uczniów z Jarocina i Niska. Gimnazjaliści klas trzecich przez godzinę rozwiązywali czternaście zadań z różnych dziedzin fizyki, w tym kinematyki i dynamiki punktu materialnego, hydrostatyki, elektryczności oraz optyki. Uczniowie mieli do dyspozycji tylko tabelę z wybranymi wzorami fizycznymi.  

- Opór przed matematyką i fizyką jest tak potwornie duży, że trzeba mieć dużo silnej woli, żeby się  przełamać i dojść do tego etapu kiedy nauka zamienia się w zabawę. Idąc na studia zastanawiałem się, czy wybrać fizykę, czy konstrukcję statków, ale  w końcu w losowaniu orzeł - reszka wyszła fizyka i nie narzekam. Gdybym miał jeszcze raz wybierać, wybrałbym to samo - zachęcał uczniów do wysiłku znany fizyk dr Marian Cholewa.

Komisja konkursowa w składzie Anna Hasiak - Tofilska, Marianna Chudy, Krzysztof  Kolasiński i Andrzej Habigier oceniła prace uczniów i wyłoniła laureatów konkursu, którymi zostali: Łukasz Powęska (Jarocin),  Wojciech Habigier  (Nisko) i Dagmara Czarnota ( Nisko). Wyróżnienia zaś otrzymali  Piotr Godula (Jarocin) i  Wojciech  Krawczyk (Nisko). Nagrody wręczał starosta niżański Robert Bednarz. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy