Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gimnazjaliści na Świętym Krzyżu

Prawie tysiąc uczniów trzecich klas gimnazjum uczestniczyło w spotkaniu w świętokrzyskim sanktuarium. Młodzi dziękowali za przyjęty sakrament bierzmowania i mijający czas nauki, prosząc równocześnie o dobre i mądre życiowe wybory na dalszy czas nauki w szkołach średnich.

Młodzi pątnicy rozpoczęli pielgrzymkę od przejścia Drogą Krzyżową, którą w tym roku odprawiali w indywidualnych grupach podczas podejścia do sanktuarium. Wchodząc pod górę królewskim szlakiem rozważali mękę Chrystusa. Tematem była wiara w Chrystusa w obliczu osobistych doświadczeń.

Zawiązanie wspólnoty nastąpiło u stóp sanktuarium, a następnie młodzi uczestniczyli w koncercie zespołu Full Power Spirit. Potem rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Frankowskiego. Podczas homilii biskup odwołał się do słów św. Jana Pawła II do młodych, aby w swoim życiu wybierali dobre wartości i stawiali sobie konkretne wymagania oraz życiowe zadania. Bp Edward przypomniał im, że są wiosną i nadzieją Kościoła polskiego oraz zachęcił ich także do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

- Za nami już czas stresujących egzaminów, więc jest to chwila na podziękowanie za to, co otrzymaliśmy od Ducha Świętego. Przed nami niełatwy czas decyzji co do nowej szkoły oraz codziennych wyborów. Na pewno potrzeba nam takiego wspólnego spotkania, bycia razem, podzielenia się swoimi doświadczeniami, ale i zabawy. A miejsce jest po prostu wspaniałe - komentowała Katarzyna z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Po Mszy św. młodzi ucałowali i adorowali relikwie. Na zakończenie, klękając w Godzinie Miłosierdzia i modląc się koronką, młodzi zawierzyli swoje przyszłe życie, nowe wyzwania, plany i nadzieje Jezusowi Miłosiernemu.

Gimnazjalne pielgrzymowanie zainicjowano kilka lat temu. Do relikwii Drzewa Krzyża Świętego pielgrzymują uczniowie kończący gimnazjalny etap edukacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama