Nowy numer 49/2023 Archiwum

Młodzi twórcy

Gimnazjaliści ze Stalowej Woli i Jaty najlepsi w finale IV Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.

W konkursie, który odbył się w Zespołu Szkół w Jeżowem, wzięło udział  76 gimnazjalistów. Jury, któremu przewodniczyła wiceprezes rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich Małgorzata Żurek,  zdecydowało, iż zwycięzcami konkursu w kategoria poezja zostały Natalia Rusin z Gimnazjum nr 5 i Katarzyna Porębska z Gimnazjum Katolickiego (obie ze Stalowej Woli), oraz Monika Bieleń z Publicznego Gimnazjum w Jacie, która była najlepsza w kategorii proza.

- W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział nie tylko młodzi twórcy z Podkarpacia, ale również z Nowego Sącza i Warszawy - powiedział jego organizator, polonista Ryszard Mścisz.           

Patronami konkursu byli: rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich, kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, który wydawany jest przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Stowarzyszenie Literackie „Witryna” i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, honorowy zaś sprawował starosta niżański Robert Bednarz. Starosta docenił ideę konkursu i pogratulował literackich talentów oraz zdobytych laurów gimnazjalistom, ponadto zachęcił ich do wyboru Zespołu Szkół w Jeżowem – szkoły, która nie tylko oferuje wysoki poziom nauczania, ale także rozwijanie talentów literackich i dziennikarskich.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy