Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nasi na Hawajach

Bożena Jarnot, polska konsul honorowa na Hawajach, odwiedziła Stalową Wolę. Spotkała się prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym i przewodniczącym Rady Miejskiej Rafałem Weberem.

- Urodziłam się w Nisku a wychowałam w Stalowej Woli. Kiedy miałam 13 lat wyemigrowałam z rodzicami do Chicago, była to emigracja przymusowa, ale później z wyboru wyjechałam na Hawaje, gdzie od lat promuję i łączę kulturę polską i hawajską. Kiedy przyjeżdżam do Stalowej Woli widzę, że się rozbudowuje, ale poznaje swoje dawne miejsca. Cieszę się, że odnajduję ślady mojego dzieciństwa - wyznała konsul Bożena Jarnot.

- Cieszę się i jestem dumny, kiedy wiem, że w różnych zakątkach świata są mieszkańcy Stalowej Woli. Cieszę się z przyjaźni i z tego, że osoba, która widziała cały świat, przyjeżdża do Stalowej Woli i jest jej dobrze - mówił prezydent Nadbereżny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma