Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pamiętali o wojnie

Powiatowa akademia z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej odbyła się w jeżowskiej szkole ponadgimnazjalnej.

W rocznicowym spotkaniu uczestniczyli kombatanci, świadkowie historii, uczniowie Zespołu Szkół w Jeżowem i Publicznego Gimnazjum w Jeżowem. Był także starosta niżański Robert Bednarz oraz przedstawiciele władz powiatowych.

Wystąpienie starosty Roberta Bednarza o rocznicy zakończenia wojny rozpoczęło główną część akademii. Historyk Bogdan Sieńko przedstawił prezentację multimedialną o wojennej historii, najważniejszych zdarzeniach, ludziach, przykładach heroizmu żołnierzy, a znakomitym dopełnieniem jego prezentacji było wystąpienie dr. Konrada Krzyżaka, który z naukową precyzją przybliżył zebranym te chwile końca wojny.

Montaż słowno-muzyczny  zaprezentowali  z kolei pierwszoklasiści. W rolę prowadzącego tę część wcielił się Krzysztof Rogala, jednak pozostałe role przypadły dziewczętom. Można powiedzieć, że zostały one podzielone na dwie grupy. Część narracyjną, wzbogaconą słowami poetyckimi, zaprezentowały Monika Borek, Aleksandra Orszak i Paulina Szot. Pięknie wykonane partie wokalne to zasługa Bernadetty Szewc, Sylwii Błądek, Natalii Sowy i Karoliny Drelich.

Uwagę wszystkich zwrócił akompaniament na skrzypcach Karoliny Krawiec, która zagrała pieśni wojenne lub wzbogacała swą grą odtwarzany podkład muzyczny. Piękną dekorację przygotowała Grażyna Rurak.

            

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma