Nowy numer 24/2018 Archiwum

Złote rączki

Reprezentacja tarnobrzeskiego hufca - Mateusz Figacz i Bartłomiej Kopała - najlepsza na Podkarpaciu.

W Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy” w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, podczas której uczestnicy wykazali się wiedzą związaną z ich wyuczonym zawodem (polegał on na wypełnieniu testu)  oraz praktycznej - trzeba było naprawić konkretny element samochodu. 

Do rywalizacji przystąpiły 4 dwuosobowe drużyny - oprócz tarnobrzeskiego hufca  jeszcze zespoły z Dębicy, Rzeszowa i Sanoka. Najlepszą okazała się reprezentacja z Tarnobrzega  w składzie: Mateusz Figacz i Bartłomiej Kopała - uczniowie III klasy ZSZ.

Na co dzień praktycznej naukę zawodu uczą się w zakładach mechaniki pojazdowej pod czujnym okiem  Jacentego Zioło i Zbigniewa Rawskiego. Od 19 do 21 maja zwycięska drużyna będzie uczestniczyć w ogólnopolskim konkursie w Gołdapi. 

- Uczestnicy konkursu prezentują wysoki poziom wiedzy oraz dbałości o detale, które są niezbędne, by poprawnie naprawiać pojazdy i zapewniać bezpieczeństwo osobom je używającym. Konkurs „Sprawny w zawodzie” to cykliczne, rokroczne przedsięwzięcie którego celem jest rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania do zwodu, wykazanie się umiejętnościami praktycznymi w warunkach zbliżonych do warunków pracy zawodowej - powiedział ppłk Sławomir Chłopik.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma