Nowy numer 3/2021 Archiwum

Złote rączki

Reprezentacja tarnobrzeskiego hufca - Mateusz Figacz i Bartłomiej Kopała - najlepsza na Podkarpaciu.

W Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy” w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, podczas której uczestnicy wykazali się wiedzą związaną z ich wyuczonym zawodem (polegał on na wypełnieniu testu)  oraz praktycznej - trzeba było naprawić konkretny element samochodu. 

Do rywalizacji przystąpiły 4 dwuosobowe drużyny - oprócz tarnobrzeskiego hufca  jeszcze zespoły z Dębicy, Rzeszowa i Sanoka. Najlepszą okazała się reprezentacja z Tarnobrzega  w składzie: Mateusz Figacz i Bartłomiej Kopała - uczniowie III klasy ZSZ.

Na co dzień praktycznej naukę zawodu uczą się w zakładach mechaniki pojazdowej pod czujnym okiem  Jacentego Zioło i Zbigniewa Rawskiego. Od 19 do 21 maja zwycięska drużyna będzie uczestniczyć w ogólnopolskim konkursie w Gołdapi. 

- Uczestnicy konkursu prezentują wysoki poziom wiedzy oraz dbałości o detale, które są niezbędne, by poprawnie naprawiać pojazdy i zapewniać bezpieczeństwo osobom je używającym. Konkurs „Sprawny w zawodzie” to cykliczne, rokroczne przedsięwzięcie którego celem jest rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania do zwodu, wykazanie się umiejętnościami praktycznymi w warunkach zbliżonych do warunków pracy zawodowej - powiedział ppłk Sławomir Chłopik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama