Nowy numer 39/2022 Archiwum

Okazali serce

Blisko 6,9 tys. zł zebrali wolontariusze akcji „Stalowa Wola dla Serca” podczas publicznej zbiórki pieniędzy 3 maja na ulicach hutniczego miasta.

- To oznacza, że – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – w czerwcu, w Stalowej Woli zamontowany zostanie nowy, zewnętrzny defibrylator AED. Zebrana kwota pozwoli na zakup samego urządzenia, natomiast dodatkowe elementy, niezbędne do umieszczenia go w przestrzeni publicznej, takie jak,  moduł GPS (informujący o stanie baterii, oraz o ewentualnym użyciu) czy zewnętrzna, podgrzewana szafka zostaną zakupione z pieniędzy pozyskanych z zewnątrz przez stowarzyszenie -  powiedział Philipp Zalewski ze Stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Twórczych, organizatora całego przedsięwzięcia.

Defibrylator AED zostanie prawdopodobnie umieszczony w pobliżu stalowowolskiej hali targowej. Lokalizacja zostanie jednak dokładnie przeanalizowana w oparciu o dane powiatowego szpitala i uwzględni miejsca, w których najczęściej dochodzi do przypadków nagłego zatrzymania krążenia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy