Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Biblijny sukces

Katarzyna Braun, uczennica klasy 1b Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, zwyciężyła w etapie diecezjalnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół średnich.

Katarzyna jako jedyna uzyskała maksymalną liczbę punktów w części pisemnej i ustnej.

Licealistkę nagrodzono  książkami oraz  zaproszeniem do udziału w VIII Spotkaniu Młodych z Biblią w Częstochowie, będącym formą warsztatowego i formacyjnego przygotowania do etapu ogólnopolskiego.

Kasia będzie reprezentować niżańską szkołę i diecezję w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie w Niepokalanowie.

Duży sukces osiągnęła także inna uczennica liceum Patrycja Węglińska, która zajęła 26 miejsce w Ogólnopolskim Finale XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział  123 uczniów reprezentujących 41 diecezji.

Głównym jej  organizatorem był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie a tegorocznym gospodarzem była diecezja łomżyńska. Patrycja uzyskując tytuł finalisty otrzymała  prawo do indeksów na wyższe uczelnie w Polsce, m.in. na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Akademię Ignatianum w Krakowie,  Uniwersytet Opolski czy Uniwersytet Śląski w Katowicach. 

Celem Olimpiady, której tegoroczny temat  brzmiał: "Sakramenty Uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła", jest popularyzacja wiedzy religijnej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością nie tylko Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, ale również znajomością dokumentów kościelnych.

W pierwszym, szkolnym etapie wzięło udział ponad 12 tys. uczniów.

 


 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy