Nowy numer 47/2020 Archiwum

Lubaczów górą

14 drużyn wystartowało w XXXVIII edycji ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, które odbyły się RCEZ w Nisku.

Byli to chłopcy (9 drużyn) i dziewczęta (5 zespołów) reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z Tarnobrzega, Lubaczowa, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Niska. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach: bieg na orientację, rzut granatem, strzelanie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  w teście sprawnościowym. Wśród dziewcząt wygrała Jolanta Cencora (ZS w Lubaczowie) a grupie chłopców bezkonkurencyjny okazał Rafał Rawski (ZS w Lubaczowie). Klasyfikację zespołową wygrał ZS w Lubaczowie (chłopcy) i ZSP nr 2 ze Stalowej Woli (dziewczęta).

Zawody „Sprawni jak żołnierze” zorganizowali wspólnie powiat niżański, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzki Sztab Wojskowy, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 3 Batalion Inżynieryjny w Nisku i Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie. Nagrody wręczali starosta niżański Robert Bednarz, specjalista ds. obronnych w Kuratorium Światy w Rzeszowie Robert Zygmunt oraz dyrektor RCEZ w Nisku Marcin Pilarski. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama