Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kim chcesz być?

- Chcemy również zapobiegać, a nie tylko interweniować. Większość osób w wieku szkolnym nie bierze narkotyków, więc życie bez nich powinno być normą tłumaczył - asp. Jacek Kulita. Policjanci zachęcali do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań i pasji.

Sandomierscy stróże prawa zawitali do gimnazjów i szkół średnich, w których na spotkaniach z młodymi mówili o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia narkotyku lub dopalaczy oraz konsekwencjach prawnych.

W czasie spotkań policjanci poruszali także zagadnienia z zakresu profilaktyki zachowań przestępczych oraz odpowiedzialności za czyny zabronione przez ustawę.

- W ramach programu prewencyjnego „Szkołą, rodzina, środowisko” realizujemy spotkania pod hasłem „Sam zdecyduj, kim chcesz być”, podczas których mówimy młodym o zagrożeniach, na jakie mogą się narazić sięgając po środki odurzające oraz jakie mogą ich czekać konsekwencje w wypadku posiadania zabronionych substancji. Chcemy uświadamiać i zachęcać do rozwijania swoich indywidualnych zainteresowań i pasji.

Takie spotkania odbyły się w Gimnazjum w Koprzywnicy i Łoniowie, w Zespole Szkół w Obrazowie, w Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu, w Liceum Ogólnokształcącym w Collegium Gostomianum.

Kilkunastu nauczycieli biorących udział w spotkaniu, zapoznało się z atrapami środków odurzających i leków używanych przez osoby uzależnione od narkotyków. Policjanci informowali, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń, że ich podopieczni mogą mieć kontakt z narkotykami, jak najszybciej skorzystali z pomocy specjalisty.

Policjanci wskazywali także młodym zasady zachowania wobec osób proponujących  narkotyki lub inne używki.

- Myślę, że nasze spotkania zobrazowały młodym zagrożenia, na jakie są narażeni nawet w wypadku jednokrotnego zażycia narkotyku, czy też uwikłania się w niebezpieczne znajomości z osobami, które takie środki proponują – podsumował asp. Jacek Kulita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama