Nowy numer 44/2020 Archiwum

Praca jest, ale... trzeba wyjechać?

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu odbyła się ósma edycja Targów Edukacji i Pracy.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 100 wystawców – zarówno pracodawcy, instytucje zajmujące się rynkiem pracy, firmy doradcze, jak i szkoły ponadgimnazjalne oraz lokalne uczelnie. Tradycyjnie nie zabrakło również stoisk warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy działających w powiecie tarnobrzeskim. Tegoroczni wystawcy przygotowali ponad 750 ofert pracy, z czego większość dotyczyła zatrudnienia zagranicą. Proponowano pracę dla 160 opiekunów osób starszych w Niemczech oraz Anglii. W Holandii zaś mieli szansę znaleźć zatrudnienie ogrodnicy i pracownicy związani z produkcją i przetwórstwem warzyw i owoców.

Sporo ofert przygotowały także lokalne firmy, w tym Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., który poszukiwał 80 operatorów linii produkcyjnej oraz stalowowolski Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. oferujący zatrudnienie 15 chętnym. Wśród „tuzów” oferujących pracę była Caritas Diecezji Sandomierskiej, pragnąca zatrudnić 30 osób, w tym specjalistę oligofrenopedagogika oraz 20 pomocy nauczyciela. Bez trudu prace znalazłyby także pielęgniarki, które bardzo chętnie przyjmie NZOZ ZPO Hospicjum św. Ojca Pio, działający przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. – W związku ze stałym wzrostem liczby chorych przebywających w naszej placówce zwiększyło się zapotrzebowanie na pielęgniarki – wyjaśniała Anna Kusik-Osmala z Hospicjum. – Świadczymy bowiem opiekę całodobową, zatem pracy jest bardzo dużo.

Targom towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci konkursów na najciekawsze i najładniejsze stoisko oraz quiz poświęcony tematyce rynku pracy. Można również było wysłuchać wykładów specjalistów z Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Państwowej Inspekcji Pracy, oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie i Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

Patronatem honorowym tegoroczne targi objął minister pracy i polityki społecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama