Peregrynacja symboli jest duchowym przygotowaniem do owocnego przeżycia Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, mówił bp K. Nitkiewicz do młodych w Łagowie.
Wspólne spotkanie młodych na miejscowym rynku rozpoczęło oczekiwanie na przybycie do Łagowa krzyża i ikony Salus Populi Romani. Po powitaniu symboli młodzi mieli czas na osobistą adorację a następnie rozpoczął się czas wspólnego śpiewu uwielbienia. Podsumowaniem była wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie symbole młodzi przenieśli do kościoła, gdzie uczestniczyli we wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza. Biskup przypomniał, że właśnie te znaki od lat jednoczą młodych ludzi pomagając im doświadczyć siły wspólnoty Kościoła. Wskazał, że przypominają one o nadchodzących Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie a ich peregrynacja jest duchowym przygotowaniem do owocnego przeżycia tych dni. W homilii ks. Stanisław Bożętka zachęcał aby młodzi widzieli w krzyżu odkryli szansę na zrozumienie Bożej miłości.
Po zakończonej wspólnej modlitwie symbole zostały przewiezione do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie, gdzie przebywająca tam młodzież mogła mieć okazję do osobistej adoracji. Wychowankowie Ośrodka odczytali akt osobistego zawierzenia Jezusowi i Maryi. Wraz z symbolami do wychowanków Ośrodka przybył także bp Krzysztof Nitkiewicz, który przypomniał, że te znaki towarzyszom wszystkim młodym, niezależnie od życiowej sytuacji, zachęcając równocześnie do zwierzenia swojej przyszłości Jezusowi i Jego Matce.
Kolejnym miejscem peregrynacji symboli jest Ostrowiec Świętokrzyski.