Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kadra na Lotnisko

Edukacyjną nowością w LO im. Stefana Czarnieckiego w Nisku będzie w przyszłym roku szkolnym klasa dziennikarska.

Klasa o tym profilu będzie miała rozszerzony program nauczania z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego. Uczniowie na zajęciach  poznają warsztat pracy dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego.  Zaznajomią się z gatunkami dziennikarskimi, zasadami redakcyjnego opracowania tekstów czy publicznego zabierania głosu. Nauczą się również, jak  przygotować i przeprowadzić wywiad. Cennym doświadczeniem będzie współpraca z lokalnymi mediami, uczestniczenie młodzieży w spotkaniach organizowanych przez profesjonalnych dziennikarzy.

- Dzięki edukacji dziennikarskiej uczniowie zrealizują swoje marzenia związane z trudnym zawodem dziennikarza wymagającym nie tylko pasji, ale i dobrego warsztatu. Zajęcia rozwiną w uczniach dziennikarskie zainteresowania, zachęcą ich do twórczej pracy nad sobą, nauczą działania w grupie. Młodzież wykorzysta swoje doświadczenia w redagowaniu szkolnej gazetki ”Lotnisko”, mającej dwudziestoletnią tradycję. Klasa dziennikarska przygotuje uczniów do studiów uniwersyteckich na kierunkach: dziennikarstwo, filologia polska, europeistyka, politologia, stosunki międzynarodowe. Nabycie dobrego warsztatu językowego ułatwi przyszłym adeptom sztuki dziennikarskiej komunikację i funkcjonowanie w społeczeństwie - powiedział Radosław Litwin, nauczyciel języka polskiego, prowadzący zajęcia związane z dziennikarstwem prasowym.

                                               

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma