Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiedza i doświadczenie

W MBP w Stalowej Woli podsumowano debaty „Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”

Debaty lokalne zostały zainicjowane podczas IX Kongresu Obywatelskiego, który odbył się 25 października 2014 r.  w Warszawie. Debaty odbyły się równolegle w czterdziestu miejscowościach, także w Stalowej Woli. Jakie więc są kompetencje potrzebne do rozwoju osobistego i zawodowego? Uczestnicy debat najczęściej wskazywali na etos pracy i nauki, samorozwój - samoświadomość i podmiotowość, uczenie się przez całe życie oraz na wiedzę i doświadczenie. - Mam nadzieję, że efekty debaty w stalowowolskiej bibliotece będą użyteczne dla władz lokalnych w procesie tworzenia bądź aktualizowania lokalnych strategii rozwoju. Tym bardziej, że odbywała się ona pod patronatem prezydenta miasta, a jednym z uczestników debaty był stalowowolski starosta – powiedziała Ewa Biały, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Wkrótce planowana jest prezentacja wyników debaty reprezentantom Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rezultaty lokalnych spotkań będą również przedstawione na jubileuszowym X Kongresie Obywatelskim w Warszawie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma