Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wspominali senatora

550 stron liczy wywiad rzeka ze Zbigniewem Romaszewskim. W Stalowej Woli książkę promowała jego żona Zofia.

- To ogromna frajda, że mogłam teraz przyjechać teraz do Stalowej Woli. Czas mojej pracy tutaj z mężem Zbyszkiem bardzo był ważny. Kiedy strajkowała Huta Stalowa Wola, to był strajk „Solidarnościowy”. Tym ludziom chodziło tylko o to, by powstały wolne związki. Mój mąż, kiedy zastanawiał się czy startować w 1989 r. na senatora, to przyjechali ludzie ze Stalowej Woli i powiedzieli, że bardzo chcą, żeby ich reprezentantem był Romaszewski. To wtedy Zbyszek się zgodził. Stalowa Wola jest bardzo ważnym miejscem na mapie Polski - zwierzyła się Zofia Romaszewska.

Książkę, której autorem jest Piotr Skwieciński, wydało  wydawnictwo „Trzecia Strona” . Na spotkanie z żoną senatora przybył między innymu bp Edward Frankowski a prowadzili jej  ks. dr hab. Roman Sieroń z KUL oraz dr Mariusz Krzysztofiński i dr Marcin Bukała z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma