Nowy numer 24/2018 Archiwum

Młodzi wynalazcy

Wojtek Habigier, Bartek Mierzwa i Kasia Chrapko, uczniowie PG nr 1 w Nisku, otrzymali tytuł Młodego Naukowca Explory.

Ich szkoła natomiast zdobyła Certyfikat Szkoły Explory. Kasia i Wojtek to autorzy pracy "Wykrywacz smogu elektromagnetycznego", którą skonstruowali pod okiem nauczyciela Waldemara Boryckiego. Kasia, tym razem samodzielnie, jest twórcą wynalazku -  "Badania nad zastosowaniem infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka", który opracowała pod kierunkiem nauczycielki Danuty Nycz. Młodzi wynalazcy zaprezentowali swoje prace w lutym  tego roku w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik na XXII Giełdzie Polskich Wynalazków nagrodzonych na Światowych Targach Wynalazczości 2014.

W związku z dużym zainteresowaniem wynalazkiem Kasi wśród specjalistów świata nauki, gimnazjalistka otrzymała zaproszenie od prezesa Urzędu Patentowego RP na spotkanie z młodymi wynalazcami pod hasłem "Dziewczyny na politechniki". Wystąpienie Kasi wiązało się z zaprezentowaniem i omówieniem wynalazku innym młodym naukowcom. Za nietypowe zdolności i zainteresowania techniczne Kasia otrzymała z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zaproszenie do udziału i darmowej prezentacji wynalazku podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2015, która odbędzie się w październiku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma