Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pamiętali o Katyniu

W powiecie niżańskim uczcili ofiary sowieckich zbrodni. Najpierw Mszą św. w sanktuarium św. Józefa w Nisku.

Przybyli na nią między innymi starosta niżański Robert Bednarz i wicestarosta Adam Mach. Eucharystii przewodniczył ks. Franciszek Grela. Jej uczestnicy wysłuchali nastepnie wykładu o katyńskiej zbrodni dr .Grzegorza Frejlicha oraz złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą jeńców obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku, zamordowanych przez NKWD w 1940 r.

Druga część obchodów odbyła się w LO im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, w której było miejsce na wykład dr. Konrada Krzyżaka, występy artystyczny młodzieży oraz test wiedzy o katyńskiej zbrodni.

 

           

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma