Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bliżej mediów

- Chcemy, aby nasi uczniowie byli świadomymi odbiorcami świata mediów i dostrzegali, że media mogą być narzędziem manipulacji, ale mogą też być wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem czyli jako środki społecznego komunikowania się - mówił ks. Tomasz Orzeł, dyrektor katolickiej placówki edukacyjnej w Stalowej Woli.

Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Stalowej Woli zorganizowała warsztaty edukacyjno-medialne dla swoich podopiecznych oraz innych chętnych zainteresowanych tematyką mediów.

Spotkanie poprowadzili wykładowcy i specjaliści Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy TV Trwam i Radia Maryja.

Podczas spotkania pokazywali, jakie są skutki oddziaływania mediów na człowieka, czyli w tzw. techniki manipulacji. Podczas ćwiczeń w grupach uczestnicy mogli spróbować swoich sił występując przed kamerą, realizując audycję radiową czy tworząc artykuł prasowy.

- Celem warsztatów jest pomoc uczestnikowi w zrozumieniu, na czym polega manipulacja w mediach. Biorący udział w szkoleniu powinien rozumnie podejść do przekazu medialnego i mieć pewien dystans do tego, co słyszy w mediach - informował o. Marcin Krupa, prowadzący zajęcia.

- Gdy usłyszałem o tych warsztatach sądziłem, że to będzie strata czasu. Jednak było naprawdę ciekawie. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa zajęciach tego typu - mówił Łukasz Sempruch. - Mogliśmy spróbować swoich sił, jako aktorzy oraz dziennikarze. Bardzo ciekawe było operowanie profesjonalnym sprzętem do realizacji nagrań. Oprócz lekcji montowania krótkich filmików oraz ścieżek dźwiękowych, nauczyliśmy się nieco o trudnym zawodzie dziennikarza oraz rozwinęliśmy swoje umiejętności językowe. Warsztaty były wyjątkową okazją na poznanie mediów - podkreślała jedna z uczennic szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama