Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłość z krzyża

- Czy w twoim życiu dźwięczy muzyka wiary i miłości? Czy potrafisz koncentrować się wyłącznie na Bogu?

Takie pytania zadał rekolekcjonistom o. Robert Kozłowski OFMCap. - Trzeba się modlić o łaskę, aby usłyszeć muzykę miłości na Eucharystii - odpowiedział ojciec duchowny podczas jednej z konferencji. Diecezjalne rekolekcje Grup św. Ojca Pio w Sandomierzu odbyły się w tym mieście. Ich wiodącym tematem była miłość ukazana na krzyżu.
- Czas rekolekcji sprzyjał pogłębieniu więzi z Chrystusem na modlitwie, pochyleniu się nad tekstem słowa Bożego podczas osobistej i grupowej medytacji, kształtowaniu się wspólnotowego wymiaru przeżywania wiary poprzez świadectwo i celebrację nabożeństwa Drogi Krzyżowej, adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej i brewiarzowej - powiedziała uczestniczka rekolekcji Wioletta Sibiga.

W rekolekcjach uczestniczyli członkowie i sympatycy Grup św. Ojca Pio ze Stalowej Woli, Niska, Janowa Lubelskiego, Godziszowa, Modliborzyc, Gorzyc, Sandomierza i Nowej Dęby. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania rekolekcyjnego był ks. Leszek Biłas – asystent diecezjalny Grup Modlitwy. Dziękując o. Robertowi Kozłowskiemu, kustoszowi sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce, oraz wszystkim za przybycie, wyraził nadzieję, że ten przeżyty czas przyczyni się do wzrostu wiary w życiu każdego i zaowocuje  w konkretnych działaniach podejmowanych na rzecz rozwoju Grup Modlitwy w środowiskach Kościoła lokalnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama