Nowy numer 48/2020 Archiwum

Potyczki w sztuce

Wokół odwiecznego zjawiska przyciągania i odpychania dwóch płci – żeńskiej i męskiej – toczyły się spektakle przygotowane przez nieprofesjonalne tarnobrzeskie zespoły, które włączyły się w ogólnopolską akcję „Dotknij teatru”.

Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury można było od piątku do niedzieli obejrzeć 5 przedstawień, skierowanych do widzów dorosłych i najmłodszych. – Młodzieżowy Teatr Amatorski grupa „Szesnasta 37” zdecydował się na zabawną sztukę Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę”, traktującą o swataniu Wiktora, zatwardziałego kawalera, przez ciotkę i wuja – informuje Sylwester Łysiak, opiekun zespołu i reżyser spektaklu. – Teatr „Czwartek”, działający do niedawna pod nazwą Teatru Dramatycznego, przygotował komedię Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

Było to drugie premierowe przedstawienie naszego teatru. Pierwsze, „Moralność pani Dulskiej” graliśmy z sukcesem kilkanaście razy, wystawiając je na naszej scenie, ale również w innych miastach, m.in. w Rzeszowie. Tarnobrzeskiej publiczności zaprezentowały się ponadto stalowowolski Teatr „Wyjście” ze spektaklem „To się nie może udać” oraz Teatr „Zakręt” z zaprzyjaźnionego Domu Kultury „Dorożkarnia” w Warszawie, który przyjechał ze sztuką „1:25”. – Pomysł na włączenie się w obchody Dnia Teatru zrodził się cztery lata temu w Tarnobrzeskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Artystycznych „Fram” – wyjaśnia Piotr Duma, zastępca dyrektora TDK. – Wystawione zostały wówczas dwa przedstawienia przygotowane przez „Dorożkarnię” oraz spektakl „Krzyk” w wykonaniu „Framu” i tak zainicjowaliśmy nową tradycję w naszym mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama