Nowy numer 48/2020 Archiwum

Językowe potyczki

Gimnazjaliści z Jaty okazali się najlepszymi poliglotami. Zwyciężyli w Konkursie z Języka Angielskiego i z Języka Niemieckiego "Języki integrują".

Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem. Trzyosobowe drużyny z Jaty zwyciężyły zarówno w rywalizacji z języka niemieckiego, jak i z języka angielskiego. Łącznie do rywalizacji stanęło 8 gimnazjalnych zespołów reprezentujących szkoły z czterech powiatów. Powiat niżański reprezentowały: Nisko, Jeżowe, Groble, Jata i Stary Nart. Ponadto pojawili się gimnazjaliści z Kamienia (powiat rzeszowski), Bojanowa (powiat stalowowolski) i Łętowni (powiat leżajski). Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe, jednakże formuła konkursowa ujęła owe zmagania w luźne ramy gier i zabaw.

Część niemiecką konkursu przygotowały nauczycielki Zespołu Szkół w Jeżowem - Elżbieta Łagocka-Mękal i Marta Kossak-Dec - a poprowadziła konkurs para uczniów z klasy I LO: Magdalena Sobieszek i Krzysztof Rogala. Rywalizację z języka angielskiego sprawnie poprowadziły uczennice klasy II LO: Sabina Przybysz i Gabriela Pikor, a pytania przygotował  Marek Piśko.    

Konkursowi patronował starosta niżański Robert Bednarz. On też, wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Jeżowem Stanisławem Haduchem, wręczył konkursowe nagrody. Konkursowe zmagania zostały wzbogacone przez występy artystyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama