Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Antywirus dla duszy

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży młodzi w blisko trzydziestu kościołach diecezji co miesiąc spotykają się, modlą, śpiewają i są razem. Serce 2.0 – to program duchowego przygotowania do spotkania w Krakowie w 2016 r.

W Sandomierzu w bazylice katedralnej grupa młodych wspólnie modliła się podczas adoracji krzyża. Tematem spotkania były słowa biblijne: „Odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała”, i dotyczyło ono sakramentu spowiedzi świętej jako „antywirusa dla duszy”. W spotkanie wpisany był czas medytacji Pisma Świętego i wspólne śpiewy uwielbienia. Uczestnicy spotkania mieli także okazję do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Adorację poprowadził ks. Krzysztof Kwiatkowski, a konferencję o znaczeniu i duchowym wymiarze sakramentu spowiedzi wygłosił ks. Krzysztof Cisek.

Czuwania młodych odbywają się w każdy trzeci piętek miesiąca. Rozpoczynają o godz. 19.30. – Do katedry zapraszamy szczególnie młodych z Sandomierza, a w poszczególnych parafiach diecezji zachęcam młodych do włączenia się we wspólne duchowe przygotowanie do ŚDM – dodał ks. M. Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma