Nowy numer 49/2020 Archiwum

Integracyjne muzykowanie

Podczas przeglądu wystąpiło dwanaście zespołów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu powiatu opatowskiego oraz zespoły muzyczne działające przy miejscowych parafiach.

W Opatowie po raz piąty zorganizowano Integracyjny Przegląd Piosenki Religijnej osób niepełnosprawnych. Głównymi organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Opatowskiego „Nasi Przyjaciele” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemienicach. Jak podkreślali organizatorzy, celem przeglądu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów i zespołów z tych ośrodków. Jest to także jedna z okazji do mobilizacji samych wychowanków do śpiewania i rozwijania talentów muzycznych oraz czas wzajemnej integracji.

- Przegląd piosenki religijnej dla osób z niepełnosprawnych intelektualnie to wydarzenie, kiedy nie jest najważniejsza wygrana, nie jest najważniejszy poziom artystyczny, ale to, że przygotowane utwory uda się im wyśpiewać nie tylko ustami, ale całym sercem i całą duszą. Nasi uczestnicy do swoich występów podchodzą bardzo szczerze i z radością - i to jest ich największy sukces. Sam występ to ich wielka wygrana - podkreślała Bożena Chodorek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemienicach.

W przeglądzie wzięły udział zespoły: Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Nieskurzowie Nowym, Środowiskowe Domy Samopomocy w Ożarowie, Tarłowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Jałowęsach, Niemienicach, Sulejowie, Dębnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zochcinku, Dom Pomocy Społecznej w Sobowie i Zochcinku oraz Franciszkańska Młodzież Oazowa z parafii pw. NMP z Klasztoru Ojców Bernardynów w Opatowie.

- Jestem pod wrażeniem wykonywanych utworów. Każdy z uczestników na pewno włożył w to wiele trudu, co widać w ich wielkim zaangażowaniu podczas występu. Choć może poziom artystyczny jest różny, jednak w tym przeglądzie liczy się serce wykonawców. Wielkie słowa uznania należą się także wychowawcom i opiekunom uczestników - dodała Bożena Chodorek.

Uczestnicy po występie otrzymali statuetki i dyplomy uczestnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama