Nowy numer 28/2018 Archiwum

Cenne porozumienie

7,2 mln zł będzie kosztowała przebudowa ul. Przemysłowej w Stalowej Woli. Inwestycję zrealizują wspólnie stalowowolski powiat i gmina Stalowa Wola.

3 mln zł to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostałą część, zgodnie z porozumieniem, pokryją stalowowolskie samorządy: powiat zapłaci za koszty związane z budową drogi, a miasto za jej odwodnienie.- 18 marca przekazujemy wykonawcy plac budowy, a w połowie listopada ulica Przemysłowa ma być gotowa – zapewnił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja obejmie odcinek ulicy Przemysłowej od skrzyżowania z ulicą KEN do przejazdu kolejowego.  Zakres robót jest bardzo duży i zawiera między innymi wykonanie kanalizacji, budowę nowej nawierzchni drogowej, chodnika, ścieżki rowerowej oraz instalację nowego oświetlenia. Na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z ul. Niezłomnych powstanie rondo, co poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma