GN 32/2018 Archiwum

Dar od serca

Prawie 200 wolontariuszy prowadziło zbiórkę żywności dla potrzebujących w ponad 30 sklepach regionu.

Jestem niezmiernie wdzięczny wolontariuszom, którzy przez dwa dni kwestowali w dużych sklepach, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących. Młodzi ludzie ze Szkolnych Kół Caritas poświęcili swój wolny czas, wykorzystali swoje talenty, dary i umiejętności do zachęcenia innych, aby być dobrym i podzielić się z tymi, których nie stać na zrobienie zakupów – mówił ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas. Z zebranych produktów żywnościowych powstaną wielkanocne paczki dla ubogich.

– Ludzie przeważnie przekazywali makaron, mąkę, kaszę, ryż, olej i herbatę – opowiadała Agata, jedna z wolontariuszek. Świąteczna zbiórka żywności to akcja Caritas o wieloletniej tradycji, której tegoroczne hasło brzmi: „Tak, pomagam”. – Skoro są potrzebujący, to nie sposób być obojętnym, zawsze pomagam – powiedziała jedna z kobiet, wspomagająca produktami dobroczynną akcję. O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny zadecyduje liczba osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Paczki będą wydawane od 26 do 27 marca w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma