Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wśród najlepszych

Maturzystka z rudnickiego liceum Monika Mierzwa w centralnym etapie XLIV Olimpiady Biologicznej.

Centralny etap odbędzie od 25 do 27 kwietnia br. W eliminacjach okręgowych Monika z sukcesem rywalizowała z najlepszymi uczniami szkół Podkarpacia, rozwiązując test składający się z 87 zadań z zakresu biologii molekularnej, genetyki, zoologii i biogeografii. Pomyślnie przeszła też rozmowę na temat swojej pracy badawczej  pt. „Występowanie motyli dziennych (Rhopalocera) na obszarze Enklawy Puszczy Sandomierskiej”. Za przedstawioną pracę została wysoko oceniona i wyróżniona przez komisję okręgową w Rzeszowie.

Był to drugi start Moniki Mierzwy w Olimpiadzie Biologicznej. Dotychczas uczestniczyła również w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, zajmując III miejsce w Polsce. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma