Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zaraźliwa siła

Książkę "Czas wyklętych" zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli znany lokalny regionalista Dionizy Garbacz.

- Była to pierwsza z cyklu spotkań z książką i historią prezentacja, które planują Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Wydawnictwo „Sztafeta”. Kolejne będą dotyczyły pochodzących z naszych stron żołnierzy, którzy walczyli pod Monte Cassino, oraz „Wołyniaka” - powiedziała Lilla Witkowska, prezes Wydawnictwa „Sztafeta”.

- Dla wielu młodych ludzi żołnierze wyklęci są archetypem buntu, dlatego chcą się z nimi identyfikować. Dla wyklętych Bóg, honor, ojczyzna nie były pustymi słowami. Myślę, że ta siła, którą mieli wyklęci, jest siła zaraźliwą i stąd takie zainteresowanie u młodzieży - dodał autor książki.

Uczestnicy spotkania mogli nie tylko kupić książkę, ale także film DVD, który Dionizy Garbacz nakręcił  wspólnie z TVK „Stella”. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma