Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wizyta na szczycie

Ambasador Republiki Armenii w RP Edgar Ghazaryan odwiedził dziś Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Wizyta miała związek z otwartą w piątek wystawą malarstwa Teodora Axentowicza, wybitnego malarza młodopolskiego pochodzenia ormiańskiego. W muzeum można zobaczyć obrazy ukazujące żywą więź artysty z tradycjami ojczyzny jego przodków, w tym między innymi chrzest Ormian. Ambasador zwiedził wystawę w towarzystwie dyrektor muzeum Lucyny Mizery i pracownika Marka Wiatrowicza.

Stalowowolskie muzeum nie po raz pierwszy odwiedza ambasador obcego państwa. Kilka lat temu otwarcie wystawy prac Stefana Norblina uświetniła ambasador Indii, a w początkach działalności placówki na wernisażu jednej z wystaw związanej z kulturą starożytnego Egiptu obecny był ambasador tego kraju.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma