Rozpoczęły się mobilne warsztaty organizowane w ramach Akademii "Muzea bez barier".
To innowacyjna propozycja skierowana dla osób niepełnosprawnych. Muzealnicy w swoich placówkach we Lwowie i na Podkarpaciu przygotowali i zrealizowali program edukacyjny dla zwiedzających z dysfunkcjami, wcielając w życie to, czego nauczyli się w Stalowej Woli.
Na podstawie niestandardowych scenariuszy przeprowadzono praktyczne zajęcia dla grup niepełnosprawnych w Muzeum Narodowym we Lwowie, Lwowskim Muzeum Historycznym, Lwowskim Muzeum Historii Religii, Muzeum im. Salomei Kruszelnickiej, Muzeum Regionalnym w Mielcu, Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek oraz Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.
– W zajęciach wzięły udział osoby o różnym poziomie niesprawności, zarówno dorosłe, jak i dzieci. Opracowane na potrzeby mobilnych warsztatów programy edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością wejdą do stałej oferty edukacyjnej tych placówek. Tym samym wzrasta liczba dostępnych muzeów, gdzie gość niepełnosprawny spotka się z profesjonalną obsługą i w atrakcyjny sposób zapozna się z dziedzictwem kulturowym – powiedziała Marzena Kościółek-Tofil z Działu Promocji Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.