Nowy numer 48/2020 Archiwum

Muzeum przyjdzie do ciebie

Rozpoczęły się mobilne warsztaty organizowane w ramach Akademii "Muzea bez barier".

To innowacyjna propozycja skierowana dla osób niepełnosprawnych. Muzealnicy w swoich placówkach we Lwowie i na Podkarpaciu przygotowali i zrealizowali program edukacyjny dla zwiedzających z dysfunkcjami, wcielając w życie to, czego nauczyli się w Stalowej Woli.

Na podstawie niestandardowych scenariuszy przeprowadzono praktyczne zajęcia dla grup niepełnosprawnych w Muzeum Narodowym we Lwowie, Lwowskim Muzeum Historycznym, Lwowskim Muzeum Historii Religii, Muzeum im. Salomei Kruszelnickiej, Muzeum Regionalnym w Mielcu, Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek oraz Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

– W zajęciach wzięły udział osoby o różnym poziomie niesprawności, zarówno dorosłe, jak i dzieci. Opracowane na potrzeby mobilnych warsztatów programy edukacyjne dla osób z niepełnosprawnością wejdą do stałej oferty edukacyjnej tych placówek. Tym samym wzrasta liczba dostępnych muzeów, gdzie gość niepełnosprawny spotka się z profesjonalną obsługą i w atrakcyjny sposób zapozna się z dziedzictwem kulturowym – powiedziała Marzena Kościółek-Tofil z Działu Promocji Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama