Nowy numer 33/2018 Archiwum

Po ścieżkach papieża

"Bieszczady malowane wersami" to nie tylko tomik poezji poświęcony tym pięknym górom. Ma też walory refleksyjno-religijne.

Grażyna Jarzyńska, poetka, zaprezentowała ostatnio w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli swój debiutancki tomik „Bieszczady malowane wersami”. Napisała go, bo jak powiedziała, fascynuje ją piękno tego zakątka Polski. - Bieszczady to mistyczna kraina. Są dla mnie obiektem wzruszeń i filozoficznej refleksji oraz pełnej tajemnic i uroku dzikiej przyrody - podkreśliła poetka. W tomiku znajdziemy też strofy poświęcone papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który również ukochał góry, tyle że Tatry. Oto jeden z nich, który publikujemy za zgodą autorki.

 

 

Papieżowi Janowi Pawłowi II

Bieszczadzie otwórz wrota swe

i do wnętrza wpuść mnie.

Ku Jeziorkom Duszatyńskim

poprowadź ...

Po Jana Pawła II ścieżkach

wiedź mnie.

Jego duchem otul,

daj wtopić się w głębię myśli Jego.

O czym rozmyślał

gdy wokół jeziorek szedł?

O jakim przesłaniu dla ludzkości

tam właśnie tworzył wers?

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma