Nowy numer 25/2018 Archiwum

Odbudują drogi

Gmina Nisko otrzymała z Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dotacja przyznana Nisku w wysokości 590 tys. zł wykorzystana zostanie na odbudowę ul. Kilińskiego - ponad 1 km oraz sieci kanalizacyjnej o długości 600 m. Roboty zostaną zrealizowane w tym roku. – Bardzo się cieszymy, że Nisko znalazło się wśród samorządów, które otrzymały dotację. Pozwoli ona na wyremontowanie ul. Kilińskiego na odcinku od ul. Krętej do ul. Żurawiej. Wcześniej jednak musimy naprawić kilkaset metrów sieci kanalizacyjnej w pasie drogowym przy ul. Kilińskiego. Cała inwestycja będzie dofinansowana w 80 proc. z budżetu państwa - mówi Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W sumie na całe Podkarpacie budżet państwa przeznaczył około 70 mln zł. Pieniądze pozwolą podkarpackim samorządom na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi i osuwisk w ostatnich latach. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma