Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bezpiecznie w sieci

Stalowowolska biblioteka zorganizowała lekcję bezpiecznego poruszania się w Internecie.

- Dzieci z wielkim zainteresowaniem chłonęły wiedzę, którą wykorzystają już w domu podczas samodzielnego surfowania po internetowych stronach. Były zajęcia w Filii nr 2, a także w Bibliotece Głównej - mówią  Joanna Rybak i Beata Życzyńska, bibliotekarki które prowadziły zajęcia.

Po obejrzeniu krótkiego filmu dzieci poznały ciekawe i pożyteczne możliwości świata wirtualnego, takie jak przeglądanie stron, gry online, korzystanie z komunikatorów, edukacja czy szukanie informacji.

Bibliotekarki zwróciły także uwagę na to, czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu.

Uczniowie dowiedzieli się o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać, a także jak przed nimi się ustrzec. Nauczyli się także zakładać konto e-mailowe oraz poznali bezpieczne dla młodych użytkowników komputerów strony: sieciaki.pl, ekodzieciaki.mos.gov.pl, qlturka.pl,  czy kula.gov.pl.

Zajęcia podsumował krótki test wykonany przy wykorzystaniu  komputerów. W nagrodę wszyscy dostali kolorowe zakładki do książek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma