Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stacyjne Drogi Krzyżowe

Podczas całego Wielkiego Postu w Sandomierzu, Tarnobrzegu i Ostrowcu Świętokrzyskim będą odprawiane stacyjne Drogi Krzyżowe w kolejnych świątyniach.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu rozpoczęto pasyjne nabożeństwa stacyjnych Dróg Krzyżowych. Te wielkopostne spotkania modlitewne zostały zapoczątkowane kilka lata temu przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza na wzór rzymskich nabożeństw pasyjnych. Podobnie, jak w ubiegłym roku, nabożeństwa stacyjne sprawowane będą w poszczególnych miastach diecezji. Pierwszym sandomierskim kościołem stacyjnym była świątynia pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Droga Krzyżowa zgromadziła wielu wiernych z całego miasta, kapłanów, wspólnotę seminaryjną oraz osoby zakonne.

Rozważania pierwszej stacyjnej Drogi Krzyżowej dotyczyły Bożej miłości, wyrażonej w ofiarowaniu się Bożego Syna za grzechy człowieka. – Tematem przewodnim jest hasło: „Miłość, która zaskakuje”. Chcemy przybliżyć poprzez nasze rozważania potrzebę wynagrodzenia Bogu za Jego miłość oraz pobudzić nasze serca do odnajdowania miłości Boga w drugim człowieku. Rozważania uzupełniają slajdy z filmu „Pasja” – powiedział ks. Artur, pallotyn odpowiedzialny za organizację wspólnej modlitwy Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma