Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szachy na ferie

Rozegrany został I turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli.

Zawody zorganizował Katolicki Klub Sportowy „Victoria” w Stalowej Woli, Urząd Miasta w Stalowej Woli i parafia Matki Bożej Królowej Polski.

Rozgrywano je systemem szwajcarskim: siedem rund, a każdy z zawodników miał 15 minut na partię.

W turnieju wzięło udział 44 dzieci (przedszkolaki, szkoła podstawowa i gimnazjum) ze Stalowej Woli, Pysznicy, Jastkowic, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega oraz Nowej Sarzyny.

- Wysoka frekwencja pokazała, że szachy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przy tym warto zaznaczyć, że grę w  szachy zaczynają dzieci w bardzo młodym wieku - powiedział Dominik Sondej, instruktor z KKS „Victoria”.

Zawody wygrał zawodnik KKS „Victoria” Kacper Kłok, który wyprzedził Krzysztofa Sochę z Unii Nowa Sarzyny i Jana Maja z Tarnobrzega.  

W klasyfikacji juniorów wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza była Magdalena Zygmunt, a w grupie gimnazjalistów zwycięzcą został Kacper Kłok.

Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma