Nowy numer 3/2019 Archiwum

Poznali Beksińskiego

Wystawę poświęconą Zdzisławowi Beksińskiemu obejrzeli uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Wystawa została zorganizowana dzięki dyrekcji szkoły oraz Elżbiecie Boukourbane -  miejscowej malarce i nauczycielce wiedzy o kulturze w RCEZ. Była to multimedialna wystawa połączona z wykładem - „Beksiński w naszej szkole”.

Jest to projekt edukacyjny dla młodzieży i dorosłych organizowany przez Fundację” Beksiński”, która została ustanowiona po śmierci mistrza w celu ochrony jego dorobku artystycznego oraz szeroko pojętego kultywowania pamięci o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie.

Polega on na organizowaniu jednodniowych wystaw prac artysty wypożyczanych z Muzeum Historycznego w Sanoku.

Przedstawiciele Fundacji, Ewa i Janusz Baryccy, w czasie prezentacji omówili tematy związane z twórczością artysty uzupełnione o zdjęcia, grafiki komputerowe, fotomontaże, reprodukcje obrazów.

Młodzież zgromadzona w auli szkolnej poznała biografię, ciekawostki z życia, style i kierunki plastyczne, w których tworzył Zdzisław Beksiński.  Wysłuchała wykładu na temat etapów twórczości, wpływu muzyki na twórczość artysty, zobaczyła fragmenty filmów oraz wywiadów.

Zdzisław Beksiński (ur.  24 lutego1929 r. w Sanoku, zm.21 lutego 2005 r. w Warszawie) - polski malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się też grafiką komputerową.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy