Nowy numer 43/2020 Archiwum

Otworzyć serce na Obecnego

W wielu parafiach w diecezji odbyło się czuwanie modlitewne, podczas którego młodzi modlili się o dobre przygotowanie i przeżycie Światowych Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznego cyklu przygotowań są słowa "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Sandomierz. W styczniowy wieczór młodzi czuwali przed Najświętszym Sakramentem, śpiewali kolędy i uwielbiali nowonarodzonego Pana. Na zakończenie czuwania w sandomierskiej katedrze, bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił obecnym błogosławieństwa.

- Jeszcze w świątecznym nastroju chcemy przeżyć kolejny wieczór wspólnej modlitwy. Chcemy prosić Ducha Świętego, aby dał nam moc na codzienne trudy. Sandomierskie styczniowe spotkanie miało także element adoracji Jezusa w żłóbku, w którym uwielbialiśmy Boga za wielki dar Wcielenia i stania się jednym z nas - podkreślał ks. Marek Bednarz, jeden z organizatorów czuwania w sandomierskiej katedrze.

Czuwali na Zasaniu. Około 40 osób 17 stycznia, w trzeci piątek miesiąca, zgromadziło się na modlitwie w intencji Światowych Dni Młodzieży oraz jak najlepszego przygotowania się do tego wydarzenia. Tematyka spotkania była związana z dobrym rachunkiem sumienia. Miejscem comiesięcznego czuwania był także kościół parafialny w Chwałowicach.

- Piątkowy wieczór dla młodego człowieka, to zazwyczaj chwila wolnego czasu. Spędziłam go na czuwaniu przygotowującym nas do Światowych Dni Młodych, które już za niecałe 600 dni. Wypełniliśmy ten czas wspólnym spotkaniem przy Słowie Bożym, wysłuchaniem konferencji o sakramencie pojednania oraz czuwaniu przy Najświętszym Sakramencie - mówiła Patrycja Bartochowska.

Czuwanie w Pysznicy. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodych w parafii Pysznica odbyło się czuwanie, które zgromadziło młodzież z terenu dekanatu pysznickiego.Adorację poprowadziła schola parafialna przygotowana przez Teresę Mierzwę, organistkę. Tematem rozmyślań był „Rachunek sumienia - więcej niż saldo”.

W parafii Osiek modlitwa połączyła licznie zebranych młodych z całego dekanatu. Adoracje przygotowała i poprowadziła młodzież z parafii św. Floriana z Koprzywnicy wraz ze swoim duszpasterzem Ks. Tomaszem Gawlakiem. Obecny na spotkaniu ks. Marek Kumór, diecezjalny koordynator przygotowań, wyjaśnił potrzebę takich spotkań oraz zachęcał obecnych, aby na następne spotkanie modlitewne zaprosili swoich przyjaciół.

W Dwikozach modlitewne czuwanie zostało przygotowane przez młodzież oazową z parafii a w spotkaniu modlitewnym uczestniczyło także wielu parafian. Rozważania zostały oparte i wzbogacone tekstami z życiorysu patrona parafii św. Andrzeja Boboli. Czuwanie miało trzy zasadnicze części podzielić można by było na trzy zasadnicze części: medytacyjne rozważania ubogacone śpiewem uwielbiającym Boga, wspólna Eucharystia oraz adoracja relikwii.

W parafii w Ćmielowie adorację poprowadzili członkowie różnych wspólnot młodzieżowych parafii i dekanatu. Na wspólnym czuwaniu w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Lipie zgromadziła się młodzież z terenu dekanatu Zaklików. Adorację poprowadzili młodzi ludzie ze wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tematem rozmyślań czasie czuwania był „Rachunek sumienia - więcej niż saldo”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama